Reklama

 • Walka Szpilki odwołana

  Sobota, 24 października 2009 (15:19)

  Nie dojdzie do walki Artura Szpilki z Wojciechem Bartnikiem podczas gali bokserskiej w Łodzi. 20-letni pięściarz miał rywalizować z Bartnikiem w ośmiorundowej walce w kategorii junior ciężkiej. Wczoraj, po oficjalnym ważeniu, Szpilka został zatrzymany przez policję. Noc spędził w areszcie przy ulicy... Smutnej.

  Zdjęcie

  Miał walczyć w Łodzi, trafił za kratki

  Prawdopodobnie nie dojdzie do walki Artura Szpilki. z Wojciechem Bartnikiem podczas sobotniej gali bokserskiej w Łodzi. Kilkadziesiąt minut po piątkowym oficjalnym ważeniu bokser został aresztowany przez policję. Artura Szpilkę zatrzymano na podstawie nakazu sądu w Myślenicach. czytaj więcej

  Na nic zdała się interwencja Andrzeja Gołoty i jego żony. Para przez kilkadziesiąt minut negocjowała dziś z policją łódzkiej komendzie.

  Na 20-letnim pochodzącym z Wieliczki pięściarzu ciąży wyrok 1,5 roku więzienia za udział w bójce.

  Do boksu Szpilka trafił przypadkowo. Podczas tzw. ustawki zauważył go jeden z trenerów i zaproponował mu konfrontację w kaskach i rękawicach.

  Jako 16-latek zdobył złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zamościu, po czym był drugi

  w mistrzostwach Europy kadetów. Szpilka był rewelacją zawodów w węgierskim Siofok. Gdy skończył 18 lat, trafił do kadry narodowej seniorów. Jako zawodowiec stoczył dotychczas pięć pojedynków. Wszystkie wygrał.

  Artykuł pochodzi z kategorii: Sport

  RMF FM - newsroom

Skomentuj artykuł: Walka Szpilki odwołana

Twój komentarz może być pierwszy

Piszesz jako Gość

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.