Henrik Zetterberg (Detroit Red Wings) potrzebował zaledwie dziesięciu minut na zdobycie trzech bramek w meczu z Buffalo Sabres (6:4) w lidze NHL. 34-letni szwedzki hokeista wpisał się na listę strzelców w 42., 46. i 52. minucie. To szósty hattrick w karierze kapitana "Czerwonych Skrzydeł".

Po pierwszej tercji zespół Zetterberga przegrywał 0:3, ale w drugiej odrobił straty. Po dwóch trafieniach szwedzkiego zawodnika ekipa Red Wings prowadziła 5:3, jednak w 49. minucie kontaktowego gola zdobył Tyler Ennis (było to jego drugie trafienie w tym spotkaniu). Wynik rywalizacji ustalił natomiast Zetterberg, który zaliczył w tym spotkaniu również asystę.

W tym roku drużyna "Szabli" nie wygrała jeszcze meczu. Porażka z Red Wings była jej jedenastą z rzędu. Ostatnie zwycięstwo Buffalo Sabres odnieśli 27 grudnia z New York Islanders 4:3 (po karnych).

Poprzednim klubem, który tak fatalnie spisywał się w sezonie zasadniczym, byli Pittsburgh Penguins. W styczniu i lutym 2004 roku "Pingwiny" przegrały 13 kolejnych spotkań.