Justyna Kowalczyk zajęła 8. miejsce w biegu łączonym 2x7,5 km na olimpijskiej trasie w Pragelato. Niedzielny występ zawodniczki to pierwszy start polskiego sportowca w Turynie, z którego możemy być zadowoleni.

Polka przez cały czas miała kontakt z czołówką. Ostatecznie straciła 36,9 s do Estonki Kristiny Smigun, która zdobyła złoty medal. 8. pozycja Kowalczyk to pierwsze punktowane miejsce naszej biało-czerwonej olimpijskiej rodziny, która zjawiła się w Turynie. Justyna Kowalczyk pokonała m.in. Rosjankę Julię Czepałową, a to już jest nie lada wyczynem. Polska zawodniczka na pewno będzie walczyć o czołowe lokaty na swojej koronnej konkurencji – biegu klasycznym na 10 km.

10. miejsce w łyżwiarskim biegu na 3 tys. m zajęła Katarzyna Wójcicka. Złoty medal zdobyła Iren Wust z Holandii.

Słabo wypadli natomiast Michał i Mateusz Ligoccy. Polacy nie zdołali zakwalifikować się do finałowej dwunastki w half pipie. Ostatecznie Michał został sklasyfikowany na 29. miejscu, a Mateusz zajął 44. lokatę.