Kim Clijsters wygrała turniej WTA Tour na twardych kortach w Cincinnati (pula nagród 2 mln dol.). W finale z udziałem dwóch byłych liderek rankingu tenisistek Belgijka rozstawiona z numerem czwartym pokonała Rosjankę Marię Szarapową (10.) 2:6, 7:6 (7-4), 6:2.

Było to ósme spotkanie tych tenisistek (wszystkie rozegrały na twardej nawierzchni), a Belgijka okazała się lepsza w tej rywalizacji po raz piąty.

W drugim secie, Rosjanka prowadziła już 5:3 i w dziewiątym gemie nie wykorzystała trzech meczboli. Przegrała wówczas swój serwis, po czym grę na ponad godzinę przerwały opady deszczu. Po wznowieniu spotkania inicjatywę w grze przejęła Clijsters, która rozstrzygnęła pojedynek na swoją korzyść.

27-letnia Belgijka odniosła 38. singlowe zwycięstwo w karierze, a oprócz tytułu zdobyła w Cincinnati premię w wysokości 350 tysięcy dolarów.