Łukasz Kubot odpadł w ćwierćfinale singla w turnieju ATP Tour na kortach ziemnych w Acapulco. Polski tenisista przegrał z Brazylijczykiem Tomazem Belluccim 7:6 (7-5), 3:6, 4:6, po trzech godzinach i dziewięciu minutach.

Kubot jest obecnie 135. w rankingu ATP World Tour, a jego rywal zajmuje 36. miejsce na świecie. Polak przegrał z nim jedyny dotychczasowy pojedynek w 2009 roku w brazylijskim Costa do Sauipe 7:5, 4:6, 4:6.

Tenisista z Lubina stracił serwis już w czwartym gemie, ale później wybronił się ze stanu 1:3. Po obustronnych "breakach" obaj zawodnicy utrzymywali do końca swoje podania i doszło do tie-breaka. Bellucci prowadził w nim 2-0, 5-4 i miał do dyspozycji setbola przy 6-5. Od tego momentu przegrał jednak trzy kolejne wymiany i całą partię.

W drugim secie Polak trzykrotnie pozwolił się przełamać, a sam zdobył tylko jednego "breaka", w wyniku czego przegrał ją 3:6. Decydujący set był nie mniej wyrównany i zacięty, niż poprzednie, a zaczął się od obustronnej utraty serwisów. Kubot nie zdołał utrzymać podania w ósmym gemie, co pozwoliło rywalowi odskoczyć na 5:3. Chwilę później odrobił stratę, broniąc jednego meczbola. Nie zdołał jednak wyrównać na 5:5, bowiem ponownie przegrał swojego gema i tym samym całe spotkanie.

Kubot startuje w Acapulco także ze swoim stałym partnerem deblowym Oliverem Marachem.