Na 14. miejscu w rankingu najlepszych kolarzy świata Anglicy umieścili naszego Michała Kwiatkowskiego. Eksperci, którzy stworzyli zestawienie w dzienniku "The Telegraph", piszą o jego wielkim talencie i... trudnym do wymówienia nazwisku.

"Jest z jednym z najbardziej utalentowanych młodych zawodników" - chwalą Kwiatkowskiego dziennikarze z Wysp. Imponujący jest dla nich fakt, że Polak szczególnie w jednodniowych klasykach rywalizuje z najlepszymi zawodnikami jak równy z równym.

Eksperci wspomnieli też o możliwym tranferze Kwiatkowskiego do grupy Sky oraz skomentowali, że ma... trudne do wymówienia nazwisko.

Takich problemów nie mają już w przypadku Rafała Majki (34. miejsce w rankingu). W jego przypadku przypomniano fakt, że był pierwszym Polakiem, który wygrał jedną z klasyfikacji Tour de France. Pierwsze miejsce w zestawieniu kolarzy zajął oczywiście Alberto Contador.

"Ma za sobą kontrowersyjną przeszłość związaną z dopingiem, ale jego ogromny talent jest niepodważalny" - napisano w "The Telegraph". Contador to potwierdza - po 9. etapach jest liderem trwającego właśnie Giro d'Italia.

(abs)