Trzeci etap 79. edycji kolarskiego wyścigu Tour de Pologne za nami. Zwycięzcą w Przemyślu został Kolumbijczyk ​Sergio Higuita z ekipy Bora-Hansgrohe, który dodatkowo zdobył żółtą koszulkę lidera.

Sergio Higuita, który dziś świętuje 25. urodziny, po trudnym finiszu na Kopiec Tatarski wyprzedził Hiszpana Pello Bilbao z Movistaru i Belga Quintena Hermansa z Intermarché-Wanty-Gobert.

Najlepszy z Polaków, startujący w barwach reprezentacji Jakub Kaczmarek, zajął 33. miejsce ze stratą 25 sekund do Higuity

Higuita nie odda już żółtej koszulki?

Kolarze ścigający się w Tour de Pologne pokonali dziś najdłuższy odcinek prowadzący z Kraśnika do Przemyśla (237,9 km). Etap zakończył się bardzo stromym (kąt nachylenia do 15 proc.) i wąskim podjazdem na Kopiec Tatarski.

W żółtej koszulce ruszył Norweg Jonas Abrahamsen, ale zgodnie z przewidywaniami stracił ją na rzecz mistrza Kolumbii.

Na trasie znajdowały się trzy lotne premie - w Janowie Lubelskim (33 km), Leżajsku (103 km) i Jarosławiu (145 km), oraz trzy górskie - w Sólcy (202 km), Kalwarii Pacławskiej (208 km) i Gruszowej (215 km).

Przed rokiem to właśnie w mieście nad Sanem żółtą koszulkę lidera zdobył Portugalczyk Joao Almeida i nie oddał jej do mety w Krakowie.