Francuz Christophe Riblon (Ag2r) wygrał na słynnej przełęczy Alpe d'Huez, po samotnym finiszu, 18. etap kolarskiego Tour de France. Żółtą koszulkę lidera zachował Brytyjczyk Chris Froome (Sky). Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step) dojechał do mety na 31. pozycji.

Riblon to pierwszy Francuz, który wygrał etap tegorocznej "Wielkiej Pętli". Wyprzedził o 59 sekund Amerykanina Tejaya Van Garderena. Froome finiszował siódmy, nieco ponad trzy minuty po zwycięzcy. Trzy etapy przed końcem wyścigu ma w klasyfikacji generalnej ponad pięć minut przewagi nad Hiszpanem Alberto Contadorem (Saxo-Tinkoff).

Michał Kwiatkowski znalazł się tym razem poza czołówką. Zajął 31. miejsce. Polak przyjechał na metę siedem minut i sześć sekund po zwycięzcy. Mimo to utrzymał dziewiątą lokatę w klasyfikacji generalnej.