Prezes AC Milan Silvio Berlusconi optymistycznie ocenia szansę powrotu do włoskiego klubu z londyńskiego Chelsea 32-letniego Ukraińca Andrija Szewczenki.

Podjąłem starania o ponowne sprowadzenie Andrija do klubu i uważam, że jest duża szansa, że transfer dojdzie do skutku. Pierwsze, nieoficjalne rozmowy z przedstawicielami Chelsea już zostały przeprowadzone - ujawnił w wywiadzie dla agencji ANSA Silvio Berlusconi.

Ukrainiec przez siedem sezonów był najlepszym napastnikiem zespołu włoskiej Serie A. 31 maja 2006 roku podpisał czteroletni kontrakt z drużyną mistrzów Anglii - Chelsea Londyn. Za transfer właściciel londyńskiego klubu Roman Abramowicz zapłacił 30 mln funtów.

Szewczenko przeszedł do AC Milan z Dynama Kijów w 1999 roku za 25 mln dolarów. W mediolańskim zespole strzelił 173 gole, wygrał z nim m.in. Ligę Mistrzów i Puchar Włoch w 2003 roku, zdobył mistrzostwo Włoch w 2004 roku, w 2000 i 2004 roku był królem strzelców ligi włoskiej.

O zgodę na transfer do Chelsea zawodnik poprosił z przyczyn rodzinnych. Zdaniem dziennikarzy żona piłkarza - Kristen nalegała, by zawodnik przeniósł się do Londynu. Jest bowiem Amerykanką i chciała, by ich syn Jordan dorastał w kraju, gdzie mówi się po angielsku.

Szewczenko nie zaaklimatyzował się jednak w Chelsea. W maju 2007 roku przeszedł operację przepukliny, a już w czasie rehabilitacji pojawiły się informacje, że myśli o powrocie do Mediolanu.