Polska zremisowała z Francją 30:30 w meczu piątej kolejki grupy A turnieju olimpijskiego piłkarzy ręcznych. „Biało-czerwoni” zajęli ostatecznie drugie miejsce w grupie. W ćwierćfinale zagrają z Islandią, którą pokonali w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Remis utrzymywał się do stanu 4:4. Później nasi rywale odskoczyli na dwa punkty. W połowie pierwszej partii spotkania Polacy wyrównali na 7:7. W kolejnych minutach spotkania „biało-czerwoni” powiększali przewagę nad Francuzami. Na przerwę schodzili przy stanie 16:13.

Druga część meczu to mozolna walka Francuzów o odrobienie strat. Polacy grali nieskutecznie. Zemściło się po 40. minucie meczu. Rywale zdobyli cztery gole z rzędu i wyszli na prowadzenie 22:23. Końcówka spotkania była niezwykle nerwowa - Francuzi prowadzili 30:29; Polacy wyrównali na 23 sekundy przed końcem meczu. Posłuchaj relacji specjalnego wysłannika RMF FM do Pekinu Wojciecha Słonia: