Rosyjska tenisistka Maria Szarapowa, wróciła na kort po czteromiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją. Od razu awansowała do drugiej rundy turnieju WTA na twardych kortach w australijskim Brisbane.

Rozstawiona z numerem trzecim Rosjanka wygrała z 74. w światowym rankingu Francuzką Caroline Garcią 6:3, 6:0. Szarapowa, aktualnie czwarta na liście WTA, z powodu kontuzji barku nie grała od sierpnia. W poniedziałkowym spotkaniu pokazała, że czuje się już dobrze i nie miała problemów z pokonaniem niżej notowanej rywalki. Pojedynek trwał godzinę i cztery minuty.Tęskniłam za grą. Bardzo chciałam tutaj wystąpić i pokazać się z dobrej strony - powiedziała 26-letnia tenisistka.

Słynna Rosjanka ma w dorobku zwycięstwa we wszystkich turniejach wielkoszlemowych - Wimbledonie (2004), US Open (2006), Australian Open (2008) i French Open (2012). Do drugiej rundy w Brisbane awansowały także m.in. rozstawiona z czwórką Serbka Jelena Jankovic oraz Niemka Angelique Kerber (nr 5.).