Polscy floreciści zdobyli srebrny medal w turnieju drużynowym szermierczych mistrzostw Europy w Kijowie. W finale przegrali z Włochami 30:45. Podopieczni fechmistrza Stanisława Szymańskiego w drodze do finału pokonali ekipę Izraela - 45:34 w ćwierćfinale oraz Rosjan - 45:31 w półfinale.

Polacy walczyli w składzie: Radosław Glonek (Sietom AZS AWFiS Gdańsk), Michał Majewski (AZS AWF Warszawa), Tomasz Ciepły (AZS AWF Poznań) i Sławomir Mocek (IKS Leszno).

W finale Włosi, z mistrzem Europy z Kijowa Andreą Cassarą w składzie, nie dali Polakom większych szans, prowadząc wyraźnie od pierwszych pojedynków. Włosi są zdecydowanie wyżej notowani od Polaków, a trzech z nich plasuje się w czołowej siódemce światowego rankingu.

To trzeci medal polskich florecistów w ostatnich latach. Na podium stają w cyklu dwuletnim i zawsze na drugim stopniu. Srebrne medale wywalczyli także w 2004 roku w Kopenhadze i 2006 roku w Izmirze. W kwietniu tego roku w Pekinie zdobyli brązowy medal drużynowych mistrzostw świata, a w półfinale również nie sprostali Włochom.