Biatlonistka Anna Stera-Kustusz z MKS-u Duszniki Zdrój zdobyła przepustkę na zimową olimpiadę. W zawodach Pucharu Świata w austraickim Hochfilzen Polka po raz drugi zajęła miejsce w pierwszej 25tce. Pani Ania była szóstą zawodniczką poprzedniej olimpuady w Nagano. Po igrzyskach przerwała treningi. Była na urlopie macierzyńskim wyjaśnia prezes polskiego związku biatlonu Krzysztof Lewicki.

dźwięk

Jesli chodzi o innych specjalistów od biegania na nartach z karabinem w rękach to wcześniej miejscówki w samolocie do Salt Lake City zapewniły sobie dwie Magdy Gwizdoń i Grzywa oraz czterech panów, w tym były mistrz świata Tomasz Sikora.

Zostajemy w krainie sportów zimowych. Trzeba pamiętać, że Niemcy startowali w osłabionym składzie, wyjątkowo nie szło Austriakom, ale przed polską drużyną jest przyszłość mówi naszemu radiu trener Małysza i spółki Apoloniusz Tajner. Koledzy pana Adama skakali równo i bez wpadek - w ten sposób w villach w austrii wylądowaliśmy na trzecim miejscu.

dźwięk

Przenosimy się do Nowej Zelandii. Polscy siłacze zdobyli 4 medale w mistrzostwach świata w wyciskaniu sztangi na ławeczce: brązowy drużynowo oraz srebrny i dwa złote idnwydialnie. Mistrzami świata zostali Wiesław Kruk z chorzowa i Paweł Pracownik z ryków. Ten pierwszy w kategorii 110 kilogramów wycisnął 275 kilogramów, ten drugi w kategorii 67 i pół poradził sobie ze sztangą ważącą 192 i pół kilograma.

To wszystko na dzisiaj. Wystartujemy jutro rano o wpół do siódmej.