Zimowe igrzyska w 2010 roku chce zorganizować maleńka Andora. Na oficjalnej liście jest też Sarajewo. Bośniacy gościli już białą olimpiadę w 84 roku, ale większość ich obiektów olimpijskich zotało zniszczonych w czasie wojny po rozpadzie Jugoławii. Stadion olimpijski w Sarajewie został zamieniony w cmentarz. W sumie do wyścigu o organizację igrzysk za 8 lat przystąpiło 8 miast.

POza andorą i sarajaewem na liście są też kanadyjskie wankuwer, szwajcarskie berno, austriacki salcburg, hiszpańska haka oraz dwa miasta azjatyckie pjenczong z korei południowej i po raz pierwszy w historii reprezentant chin - harbin. Zabrakło Zakopanego, które bez powodzenia ubiegało się o olimpiadę 2006

ale zapowiadało złożenie kolejnego wniosku. MKOL wybierze najlepszą kandydaturę w przyszłym roku.

Wielki nieobecny olimiady w solt lejk siti, najlpeszy secjalista od narciarstwa alpejskiego na świecie austriak herman majer nie zamierza oglądać igrzysk w telewizji. Majer zapowiedział na swojej stronie internetowej, że wybiera się w miejsce gdzie jest dużo słońca, ale nie ma telewizora. Zapomniał, że jest jeszcze radio.

W lidze mistrzów - po staremu, za to chcemy zmian w pucharze UEFA. Takie jest stanowisko większości europejskich klubów piłkarskich które uczestniczą w spotkaniu w szwajcarskiej miejscowości Njon. To dobra informacja dla przyszłego mistrza POlski, bo najpotężniejsze kluby europy chciały przymknąć ledwo uchylone bramy do czempions lig i mieć te rozgrywki prawie wyłącznie dla siebie. Jesli chodzi o puchar UEFA to pwnie już w przyszłym roku po kilku rundach eliminacyjnych zespoły, które zostaną na placu boju będą podzielone grupy, tak jak w lidze mistrzów. W nowym pucharze uefa raczej nie będą mogły występoać drużyny, które odpadną z czempion lig. teraz część przegranych z lig mistrzó dostaje drugą szansę w puchrze uefa.

Trener piłkarzy Mencztesru United Aleks Ferguson chce zostać na old traford. negocjuje nowy kontrakt z klubem. To prawdziwa sensacja, bo kilka miesięcy temu ferguon zapowiedział, że to jego ostatni sezon z czeronymi diabłami. Dla kibiców na wyspach jego nazwisko oznacza sukces. Szkot zdobył z menczterem 7 tytułów mistrza anglii, cztery puchary kraju a 3 lata temu najważniejsze trofeum na starym kontynencie - puchar europy. Pracuje w menczesterze od 16 lat.