Piłkarski mistrz kraju Śląsk Wrocław wywalczył w niedzielę kolejne trofeum - Superpuchar. Po 90 minutach gry z Legią Warszawa na stadionie przy Łazienkowskiej był remis 1:1, dlatego spotkanie musiało rozstrzygnąć się dopiero w serii rzutów karnych, którą Śląsk wygrał 4:2.

W pierwszej połowie mecz nie wyglądał pasjonująco. Lepsze wrażenie sprawiali piłkarze Śląska, którzy potrafili stworzyć kilka podbramkowych sytuacji. Jedna z nich zakończyła się golem - w 40. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Sebastiana Mili Słoweniec Rok Elsner pokonał strzałem głową Dusana Kuciaka.

W przerwie trener Legii Jan Urban zdecydował się na trzy zmiany. W drugiej połowie meczu wprowadził na boisko ofensywnych graczy: Jakuba Koseckiego i Serbów Miroslava Radovicia oraz Danijela Ljuboję. Ten ostatni w 59. minucie precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego z ponad 20 metrów pokonał Rafała Gikiewicza. Mógł też później zaliczyć efektowną asystę, ale Radovic zmarnował okazję po jego zagraniu, podobnie jak dwie inne dogodne sytuacje.

Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, w których lepsi okazali się piłkarze Śląska. W drugiej serii Gikiewicza dwukrotnie nie potrafił pokonać Marek Saganowski. W kolejnej nie popisał się Radovic, a w następnej strzał Tomasza Jodłowca sparował Kuciak. O sukcesie mistrza kraju przesądził w piątej serii skuteczny strzał Mateusza Cetnarskiego.

Składy obu drużyn:

Śląsk Wrocław: Rafał Gikiewicz - Tadeusz Socha, Marcin Kowalczyk, Tomasz Jodłowiec, Mariusz Pawelec - Waldemar Sobota, Rok Elsner (74. Przemysław Kaźmierczak), Dalibor Stefanovic (74. Mateusz Cetnarski), Sebastian Mila, Sylwester Patejuk (87. Łukasz Gikiewicz) - Cristian Diaz (46. Johan Voskamp).

Legia Warszawa:Dusan Kuciak - Jakub Rzeźniczak, Artur Jędrzejczyk, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak (70. Marko Suler) - Michał Kucharczyk (46. Miroslav Radovic), Janusz Gol (Danijel Ljuboja), Dominik Furman (70. Daniel Łukasik), Ivica Vrdoljak, Michał Żyro (46. Jakub Kosecki) - Marek Saganowski.