Robert Kubica z teamu BMW M4 DTM zajął 12. miejsce w wyścigu serii DTM na belgijskim torze Zolder. Zwyciężył broniący tytułu Niemiec Rene Rast z Audi RS 5 DTM. Niemiec był najszybszy także dzień wcześniej na tym samym torze.

Drugie miejsce w wyścigu, ze stratą 5,433 sekund, zajął Niemiec Mike Rockenfeller z Audi RS 5 DTM. Trzeci na podium był Austriak Lucas Auer z BMW M4 DTM. Strata Auera wynosiła 22,272 sekundy.

Początkowo w wyścigu prowadził Niemiec Timo Glock z teamu BMW M4 DTM, który niespodziewanie wywalczył pole position. Sportowiec statecznie zajął czwarte miejsce ze stratą prawie 30 sekund.

Kubica został sklasyfikowany na 12. pozycji tracąc do Rasta 1.19,380.

Na początku prowadzenie utrzymał Glock, ale po zjeździe do pit stopu na zmianę opon, na czele znaleźli się kierowcy Audi. Początkowo prowadził lider cyklu Szwajcar Nico Mueller, później Rast.

Gdy zapalił się silnik w samochodzie Holendra Robina Frijnsa, na tor wyjechał safety car. Stawka przez ponad trzy okrążenia jechała karnie jeden za drugim. Po zakończeniu neutralizacji Kubica jako jeden z ostatnich zjechał na zmianę opon. Polak na tor wrócił za wszystkimi jadącymi zawodnikami. Powoli zaczął się zbliżać do rywali przed sobą, ale straty były zbyt duże, aby udało mu się przebić do czołowej "10".

W klasyfikacji generalnej liderem pozostał Nico Müller, ale jego przewaga nad Rastem zmalała do 10 pkt.

Robert Kubica spadł na ostatnie miejsce w klasyfikacji generalnej, ponieważ pierwsze punkty w sezonie w niedzielę zdobył Szwajcar Fabio Scherer (Audi). Za zajęcie piątego miejsca Scherer otrzymał 10 pkt.