Robert Lewandowski przeszedł dziś testy medyczne w Monachium, co potwierdza, że jego transfer z Borussii Dortmund do zespołu mistrza Niemiec, Bayernu, jest coraz bliższy. Jak podają niemieckie media, kontrakt może zostać podpisany jeszcze dzisiaj.

Umowa Lewandowskiego z Borussią wygasa w czerwcu, ale zgodnie z przepisami piłkarz już w tym miesiącu może podpisać kontrakt z nowym klubem, do którego trafi po zakończeniu sezonu. Od wielu miesięcy nieoficjalnie mówi się o Bayernie, ale sam Lewandowski nigdy nie komentował tych doniesień i przerywał wszelkie spekulacje.

Do BVB, gdzie grają także Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek, Lewandowski trafił z Lecha Poznań w 2010 roku za 4,5 mln euro. W barwach Borussii pod skrzydłami trenera Juergena Kloppa zdobył w Bundeslidze niemal wszystko - dwukrotnie mistrzostwo kraju, Puchar i Superpuchar Niemiec, a w minionym sezonie dotarł nawet do finału Ligi Mistrzów, w którym Borussia uległa Bayernowi.

"Lewemu" brakuje jedynie tytułu króla strzelców Bundesligi, o który otarł się już w zeszłym sezonie, ale ostatecznie wywalczył go Stefan Kiessling z Bayeru Leverkusen. Teraz polski napastnik jest liderem klasyfikacji. Po rundzie jesiennej ma 11 trafień - tyle samo co Kolumbijczyk Adrian Ramos z Herthy Berlin.

(edbie)