Reprezentacja Polski zagra z San Marino w eliminacjach mistrzostw świata w Brazylii bez Roberta Lewandowskiego. Napastnik Borussii Dortmund nie wystąpi w tym meczu z powodu kontuzji. Informację oficjalnie potwierdził lekarz polskiej kadry Jacek Jaroszewski. Wcześniej selekcjoner Waldemar Fornalik powołał dodatkowo do drużyny Marcina Robaka.

Lewandowski narzekał na stłuczenie stopy i problemy z kolanem po piątkowym, zremisowanym 1:1 spotkaniu z Czarnogórą na Stadionie Narodowym w Warszawie. Mimo zabiegów, nie zdoła wrócić do pełni formy przed meczem z San Marino i nie pojedzie do Serravalle.

Napastnik Borussii, po indywidualnej akcji, strzelił wyrównującą bramkę w 16. minucie meczu z liderem grupy H. Było to jego pierwsze trafienie w reprezentacji "z gry" po 15 miesiącach przerwy. Wcześniej udało mu się strzelić bramkę nie z rzutu karnego w spotkaniu Euro 2012 z Grecją.

Lewandowski wystąpił do tej pory w drużynie narodowej 56 razy. Zdobył 18 goli.

Zagra Brożek lub Robak

Pod nieobecność najlepszego napastnika kadry trener Waldemar Fornalik będzie miał do dyspozycji dwóch atakujących: Pawła Brożka z Wisły Kraków i grającego w Pogoni Szczecin Marcina Robaka. Uraz z meczu w Serravalle wyeliminował natomiast Jakuba Wawrzyniaka, zaś nadmiar żółtych kartek - Kamila Glika.

Biało-czerwoni przebywają obecnie w ośrodku Sielanka nad Pilicą koło Warki na Mazowszu. Do San Marino, przez Rimini, wyruszą jutro rano.

W tabeli eliminacyjnej grupy H Polacy, z dorobkiem 10 punktów w siedmiu występach, zajmują czwarte miejsce. Prowadzi Anglia, przed reprezentacją Czarnogóry - po 15 pkt, ale ta druga rozegrała już osiem meczów. Trzecia jest Ukraina - 14 pkt w siedmiu. San Marino do tej pory przegrało wszystkie spotkania i nie strzeliło bramki.