Wielki sukces polskiej tenisistki - Agnieszka Radwańska awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju na trawiastych kortach w Wimbledonie. 17-letnia Polka pokonała 7:5, 7:6 (7-5) Bułgarkę Cwetanę Pironkową.

Mecz Radwańskiej z Pionkową rozpoczął się wczoraj wieczorem. Polka wygrała pierwszego seta 7:5, ale w drugim, przy stanie 5:5, mecz przerwano ze względu na zapadający zmrok. Wcześniej, w pierwszej rundzie, Polka pokonała 7:5, 6:4 Białorusinkę Wiktorię Azarenkę.

Kolejną rywalką Radwańskiej będzie zwyciężczyni meczu pomiędzy Tamarine Tanasugarn z Tajlandii i Japonką Shinobu Asagoe.

Radwańska, która przed rokiem wygrała Wimbledon w kategorii do 18 lat, zadebiutowała w seniorskim Wielkim Szlemie dzięki "dzikiej karcie" przyznanej przez organizatorów na prośbę Polskiego Związku Tenisowego. Przed dwoma tygodniami triumfowała w innym wielkoszlemowym turnieju juniorek - Roland Garros.