Agnieszka Radwańska awansowała do finału turnieju WTA w Tokio. W półfinale polska tenisistka pokonała w trzech setach trzecią tenisistkę świata, Białorusinkę Wiktorę Azarenkę (6:3, 4:6, 6:2). W finale zagra z Rosjanką Wierą Zwonariewą.

W pierwszym secie obie tenisistki grały bardzo nierówno. Radwańska zaczęła od pewnie wygranego gema, ale po chwili przegrała dwa. Azarenka nie potrafiła wykorzystać przełamania serwisu i odskoczyć Polce, po chwili przegrała własne podanie i znów zrobił się remis. Przy stanie 4:3 Polka wykorzystała kolejnego break pointa i wyszła na prowadzenie 5:3. Potem po emocjonującej walce wygrała gema przy własnym serwisie i zwyciężyła w pierwszej partii 6:3.

Druga partia rozpoczęła się podobnie - Azarenka wygrała dwa gemy z rzędu, ale po chwili Radwańska odzyskała wigor, pewnie wygrała swoje podanie, po czym przełamała rywalkę. Zdobyła kolejne dwa gemy i gdy wyszła na prowadzenie 4:2 wydawało się, że jest po meczu. Tymczasem Białorusinka pokazała, że łatwo się nie poddaje, zdobyła cztery gemy z rzędu i wygrała drugiego seta 6:4.

W trzecim secie Radwańska od początku miała inicjatywę. Grała pewnie i skutecznie. Po dwóch przełamaniach prowadziła 3:0 kontrolowała przebieg meczu. Białorusince udało się jeszcze urwać dwa gemy, ale to wszystko na co było ją stać.

W finale Polka zmierzy się z Wierą Zwonariewą. W półfinale rozstawiona z numerem czwartym Rosjanka pokonała turniejową piątkę Czeszkę Petrę Kvitovą.