Kamil Stoch stanie dzisiaj do walki o kolejne punkty w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zawodnicy będą rywalizować w niemieckim Willingen.

To bezsprzecznie najlepszy sezon w karierze Kamila Stocha. Nasz zawodnik wygrał już dwa konkursy, w tym poprzedni indywidualny przed tygodniem w Predazzo, siedmiokrotnie stanął także na podium. Polak po dziewiętnastu zawodach jest czwarty w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Do wyprzedzającego go Norwega Andersa Bardala traci 141 punków. Do drugiego w tym zestawieniu Gregora Schlierenzauera 170, a do lidera Andreasa Koflera o 173.

We wczorajszym konkursie drużynowym w Willingen lider polskiej ekipy spisał się jednak przeciętnie, uzyskując w obu kolejkach 9. i 14. wynik.

Oprócz Stocha na skoczni w Willingen zobaczymy dzisiaj: Piotra Żyłę, Macieja Kota, Krzysztofa Miętusa, Tomasza Byrta. Ten ostatni będzie jednym z trzech zawodników w startującej "50", którzy w tym sezonie nie zdobyli jeszcze punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Wyniki dwóch najlepszych skoczków z każdego kraju zostaną zaliczone do klasyfikacji Team Tour. Składa się ona z pięciu konkursów w Niemczech (po dwa w Willingen i Oberstdorfie oraz jeden z Kliengenthal).