Maja Włoszczowska zajęła ósme miejsce w ostatnich zawodach Pucharu Świata w kolarstwie górskim w norweskim Hafjell. W klasyfikacji generalnej wicemistrzyni świata uplasowała się na czwartym miejscu. W całym cyklu triumfowała Słowenka Tanja Zakelj.

W sobotę zwycięstwo odniosła Rosjanka Irina Kalentiewa, która wyprzedziła Włoszkę Evę Lechner i Francuzkę Julie Bresset. Zakelj była szósta.

Pozostałe dwie Polki uplasowały się poza a pierwszą dziesiątką - Katarzyna Solus-Miśkowicz była 13., a Paula Gorycka - 32.

Wynik uzyskany w Hafjell spowodował, że Włoszczowska spadła w klasyfikacji generalnej cyklu z trzeciego miejsca na czwarte. Zakelj jako jedyna w tym gronie przekroczyła granicę 1000 pkt (1080). Polkę wyprzedziły jeszcze Lechner i Czeszka Katerina Nash.

Wśród mężczyzn w Norwegii triumfował Czech Jaroslav Kulhavy. Z Pucharu Świata cieszył się jednak drugi tego dnia na mecie Szwajcar Nino Schurter. Z Polaków w tegorocznym cyklu najlepiej spisał się Marek Konwa, którego sklasyfikowano na 36. miejscu.