Emil Hegle Svendsen, lider biathlonowego Pucharu Świata, triumfował w biegu sprinterskim na 10 km w szwedzkim Oestersund. Tuż za nim uplasował się jego utytułowany rodak - Ole Einar Bjoerndalen. Na najniższym stopniu podium stanął Francuz Martin Fourcade. Tomasz Sikora, najlepszy polski biathlonista, zajął dopiero 30. miejsce.

Polak popełni tylko jeden błąd na strzelnicy, ale słaby bieg spowodował, że na mecie zameldował się ze stratą 1.54,6 do zwycięzcy. Sikora przed startem uskarżał się ból żołądka i pod znakiem zapytania stoi jego występ w jutrzejszym biegu na dochodzenie.

Na 63. miejscu bieg ukończył Łukasz Szczurek.Trzeci z naszych reprezentantów, Krzysztof Pływaczyk sklasyfikowany został na 95. pozycji.

Svendsen, który zwyciężył także w czwartkowym biegu na 20 km, umocnił się na pierwszym miejscu w generalnej klasyfikacji Pucharu Świata.