Cristiano Ronaldo poprowadził grający w 10 Al-Nassr do pierwszego w historii pucharu Arab Club Champions Cup. Portugalczyk zdobył dwie bramki w finale przeciwko innej drużynie z Arabii Saudyjskiej - Al-Hilal.

Ronaldo, który w ubiegłym sezonie nie podniósł żadnego trofeum po przenosinach do Al-Nassr. Jego drużyna zajęła drugie miejsce w saudyjskiej Pro League.

Arab Club Champions Cup, to turniej rozgrywany między klubami z Arabii Saudyjskiej, Kataru, Omanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Iraku, Maroko, Tunezji i Algierii.

Naszpikowane gwiazdami Al-Nassr mogło objąć prowadzenie kilkukrotnie, ale strzały Sadio Mane, Seko Fofany i Marcelo Brozovicia fenomenalnie bronił bramkarz Al-Hilal Mohammed Alowais.

W końcu to właśnie Al-Hilal wyszło na prowadzenie w 6. minucie drugiej połowy, gdy Brazylijczyk Michael skierował piłkę do siatki.

Strzelec wykonał wtedy cieszynkę w stylu Ronaldo, co musiało rozwścieczyć Portugalczyka. Ten w 74. minucie wyrównał. Wówczas Al-Nassr grało już w 10, bo czerwoną kartkę dostał Abdulelah Al-Amri.

Cristiano Ronaldo dokończył dzieła zniszczenia już w dogrywce. W 98. minucie Portugalczyk skompletował dublet i ustalił wynik spotkania. Al-Nassr pokonało Al-Hilal 2:1. Tym samym Ronaldo zdobył swoje pierwsze trofeum w nowych barwach.