Słońca z Phoenix przegrały w pierwszym meczu ligi NBA. Drużyna jedynego Polaka w Amerykańskiej lidze koszykówki przegrała z New Orleans Hornets 84:85. Nieźle spisał się Marcin Gortat.

Polak spędził na parkiecie 21 minut. W tym czasie zdobył 13 punktów i miał 5 zbiórek. Polak trafił 6 z 9 rzutów za dwa punkty. Trafił także raz z linii rzutów wolnych. Gortat kilkakrotnie efektownie wkładał piłkę do kosza po podaniach Steve'a Nash'a.

Najskuteczniejszym graczem meczu był rywal Gortata o miejsce w składzie Robin Lopez. Zdobył 21 punktów (8 z 12 rzutów za 2) i grał o pięć minut dłużej od Polaka.

W drużynie z Nowego Orleanu wyróżnił się zdobywca 20 oczek Eric Gordon, który jednak miał duże kłopoty z rzutami za trzy punkty. Próbował 6 razy, ale piłka nie chciała wpaść do kosza.