Polskie siatkarki pokonały w Bydgoszczy Łotwę 3:0 (25:12, 25:15, 25:11) w meczu drugiego turnieju eliminacyjnego do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Podopieczne Piotra Makowskiego po czterech rozegranych spotkaniach eliminacyjnych prowadzą w tabeli.

Biało-czerwone nie miały żadnych problemów, by w pierwszym swoim meczu drugiego turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy 2015 pokonać zespół z Łotwy. Pierwszy set rozpoczęły od prowadzenia 3:0. Potem swoją przewagę sukcesywnie powiększały wykorzystując problemy w przyjęciu zagrywki przez Eniję Bidzane oraz Kristine Lece. Partię z wynikiem 25:12 zakończyła walką na środku siatki Izabela Bełcik.

Na początku drugiego seta siatkarki z Łotwy zagrały nieco lepiej, co zaowocowało chwilowym prowadzeniem 2:0, a później 5:3. Polki jednak bardzo łatwo i szybko odrobiły straty i na pierwszej przerwie technicznej prowadziły już 8:5. Przy coraz wyższym prowadzeniu trener Makowski zaczął wprowadzać zmienniczki, a swój debiut w reprezentacji zanotowała siatkarka miejscowego Pałacu Bydgoszcz Katarzyna Połeć. Set zakończył się wygraną Polek 25:15.

Trzecia partia była już tylko formalnością. Biało-czerwone wygrały 25:11, a w całym spotkaniu 3:0. Dzięki wygranej gospodynie drugiego turnieju umocniły się na prowadzeniu w tabeli swojej grupy.

Polska - Łotwa 3:0 (25:12, 25:15, 25:11)