"Szans nie było wiele, ale jak już się pojawiły, to je wykorzystaliśmy. Byliśmy cierpliwi" - tak zwycięstwo 2:0 nad reprezentacją Niemiec podsumował kapitan polskiej kadry Robert Lewandowski. "Niemców zatrzymała cała reprezentacja Polski. Ja tylko robiłem, co do mnie należy. Kilka razy zachowałem się w taki sposób, że junior by się tego powstydził" - mówił z kolei skromnie Wojciech Szczęsny. Jego vis-à-vis Manuel Neuer stwierdził zaś: "Każdy chce wygrywać z mistrzami świata. Polska też". Zobaczcie!

Tych szans nie było wiele, ale jak już były, to wykorzystaliśmy je. Byliśmy cierpliwi - podsumował spotkanie na Stadionie Narodowym kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski. Podkreślił jednak, że cała drużyna będzie koncentrować się na kolejnym meczu, bo "te trzy punkty będą tak naprawdę bezużyteczne, jeśli nie wygramy we wtorek ze Szkocją".

Szok. Trener nie bał się wpuścić mnie na boisko - mówił z kolei Sebastian Mila, który w 88. minucie zdobył drugiego gola dla Polski. Mam ogromny szacunek dla niego. Z taką charyzmą i z taką odwagą! - komplementował Adama Nawałkę.

Na Narodowym Niemców zatrzymała cała reprezentacja Polski. Ja tylko robiłem, co do mnie należy, i odbijałem piłki lecące wprost we mnie. Kilka razy zachowałem się w taki sposób, że junior by się tego powstydził, ale najważniejsze, że dowieźliśmy zwycięstwo do końca - mówił zaś po meczu jeden z bohaterów spotkania Wojciech Szczęsny. Dodał, że "kibice też zasłużyli na fajne momenty, bo nie był to dla nich łatwy rok". Kiedy śpiewali pod koniec meczu Mazurka Dąbrowskiego, to ciarki miałem na całym ciele - przyznał.

Każdy chce wygrywać z mistrzami świata. Polska też. Tym bardziej przy pełnym stadionie - skomentował z kolei bramkarz reprezentacji Niemiec Manuel Neuer. Nie jestem zadowolony z tego występu. Wiedzieliśmy, że Polacy będą trudnym rywalem - dodał.


PRZECZYTAJCIE RÓWNIEŻ:

Niemcy po porażce: Polacy nie pokazali nic wielkiego. Byli po prostu brutalnie skuteczni

Adam Nawałka: Twardo stąpamy po ziemi. Celem jest awans

"W szatni była ogromna radość i trochę śpiewów"

Skandynawskie media: Spektakularne upokorzenie mistrzów świata

Niemieckie media: Cios dla mistrzów, ekstaza w Warszawie

Polska - Niemcy 2:0! Tak biało-czerwoni sięgnęli po historyczny triumf!

Oto najsłynniejsze wygrane polskich piłkarzy!

(acz)