Blamaż zamiast awansu. Podopieczni Edwarda Klejndinsta nie pojadą na igrzyska olimpijskie do Aten. Młodzieżowa reprezentacja Polski przegrała z Białorusią 0:4 i nie awansowała do finałowego turnieju Mistrzostw Europy.

Polacy zagrali bardzo słabo. Nie potrafili wykorzystać atutów własnego boiska i korzystnego wyniku (1:1) uzyskanego w sobotnim pojedynku, który rozegrany został w Mińsku.

Goście byli zdecydowanie lepsi, a Polacy nie przypominali nawet drużyny - grali jak grupa przypadkowo zebranych zawodników, którzy pierwszy raz spotkali się na boisku.

Prowadzenie dla Białorusi zdobył Szkabara w 39. minucie, a po przerwie Polaków "dobili": Baga, W. Hleb (z rzutu karnego) oraz A. Hleb. Przyjezdni mieli więcej okazji, nie zdołali m.in. wykorzystać "jedenastki", a z kilku sytuacji sam na sam obronną ręką wychodził Kuszczak.