Agata Nowak zdobyła złoty medal w strzelectwie podczas Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w chińskim Nankinie. To pierwszy krążek wywalczony przez biało-czerwonych na tej imprezie.

Oprócz Polki na podium stanęły Rosjanka Margarita Lomowa i reprezentantka Korei Płd. Minjung Kim.

"Nasza zawodniczka Agata Nowak, biorąc przykład ze swoich starszych koleżanek: Renaty Mauer-Różańskiej i Sylwii Bogackiej, które rozpoczynały "dorosłe" igrzyska od medali dla Polski w strzelectwie, także już pierwszego dnia wywalczyła dla naszego kraju pierwszy krążek. I jest to złoto!" - pisze na swojej stronie Polski Komitet Olimpijski. Podkreśla, że Polka weszła do finału na 8. pozycji, ale ostatecznie okazała się bezkonkurencyjna.

II Letnie Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie odbywają się w Nankinie w dniach 16-28 sierpnia 2014. Mogą w nich rywalizować sportowcy w wieku 15-18 lat. Polskę reprezentuje tam 28 zawodniczek i 31 zawodników z różnych dyscyplin.