Czterech Polaków wystartuje w dzisiejszym konkursie skoków narciarskich w Willingen. Niestety, martwić może nadal nienajlepsza dyspozycja Adama Małysza. Lider naszej ekipy, w eliminacjach zajął dopiero 19. miejsce.

Z trójki pozostałych Polaków najlepiej spisał się Robert Mateja, który zajął 24. miejsce. W zawodach wystartują także Tomasz Pochwała i Łukasz Kruczek. Kwalifikacje wygrał Fin Veli-Matti Lindstroem przed Słoweńcem Robertem Kranjecem. Trzecie miejsce przypadło Christofowi Duffnerowi z Niemiec. Podobnie jak w Turnieju Czterech Skoczni w kwalifikacjach nie wziął udziału Niemiec Sven Hannawald. Adam Małysz wciąż prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Polak o 225 punktów wyprzedza swego najgroźniejszego rywala, Svena Hannawwalda.

Więcej informacji o Adamie Małyszu znajdziesz na jego oficjalnej stronie internetowej.