Walcząca o udział w siatkarskich Mistrzostwach Europy, reprezentacja Polski pokonała w trzech setach Belgię 3:0 (30:28, 28:26, 25:18). To już drugie zwycięstwo Polaków w turnieju eliminacyjnym.

Początek meczu nie zapowiadał tak efektownego wyniku. Przy stanie 4:4 na zagrywce stanął Dawid Murek, który mocnymi serwami zdobył 3 cenne punkty. Później w szergach polskich siatkarzy zapanowało rozluźnienie. Wyokrzystali to Belgowie i doprowadzili do remisu. W końcówce seta nasi przeciwnicy mieli piłki setowe, jednak doskonale blokował Marcin Prus, a skutecznymi atakami popisywał się Świderski.

Drugi set to zdecydowana przewaga Belgów. Jednak po zaciętej grze Polakom udało się zremisować - 18:18. W końcówce seta Murek pięknym atakiem zapewnił Polakom zwycięstwo. Trzeci set Polacy wygrali 25:18.

We wtorek w ostatnim meczu turnieju Polacy zagrają z Bułgarią - to spotkanie zadecyduje o zwycięstwie w całym turnieju. Nawet jednak ewentualny sukces nie przesądza jeszcze sprawy awansu. Za rok w Bułgarii odbędzie się bowiem rewanż

Wiadomości RMF FM 18:45