Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału Australian Open (pula nagród 26 mln dol. austral.). W meczu czwartej rundy Polka odprawiła z kwitkiem Julię Goerges 6:1, 6:1. Spotkanie trwało zaledwie 54 minuty. "To był mój dzień" - powiedziała Radwańska.

Agnieszka Radwańska wyszła na kort bardzo skoncentrowana. Polka szybko objęła prowadzenie 3:0, przełamując podanie rywalki. Krakowianka spokojnie wytrzymywała wymiany z głębi kortu, a Goerges popełniała coraz więcej niewymuszonych błędów. Niemka próbowała ryzykować, ale posyłała piłki w aut, W efekcie turniejowa "22" była w stanie urwać krakowiance tylko jednego gema w pierwszej odsłonie (6:1). Set trwał zaledwie 23 minuty.

W drugiej partii obraz gry nie uległ zmianie. Zdenerwowana Goerges nie była w stanie dotrzymać kroku pewnie grającej "Isi". Agnieszka Radwańska nie mogła zmarnować takiego prezentu. Krakowianka odjechała rywalce na 3:0. Co prawda w kolejnym gemie Niemka zdołała jeszcze przełamać podanie naszej tenisistki (3:1), ale na więcej nie pozwoliła jej Polka, która po 54 minutach mogła cieszyć się z awansu do ćwierćfinału Australian Open. W całym spotkaniu Niemka popełniła aż 27 niewymuszonych błędów, Radwańska jedynie trzy.

Czułam się świetnie. W mojej grze wszystko funkcjonowało, to był po prostu mój dzień. Jestem bardzo szczęśliwa - powiedziała po meczu uśmiechnięta Agnieszka Radwańśka, która w Melbourne rozstawiona jest z numerem ósmym. W walce o półfinał rywalką naszej tenisistki będzie Wiktoria Azarenka. Tenisistki spotkały się w półfinale imprezy w Sydney, Wtedy lepsza okazała się Białorusinka, pokonując Polkę w trzech setach. Znamy się bardzo dobrze, to wspaniała zawodniczka. Grałyśmy ze sobą wiele razy. To były bardzo trudne, 3-setowe pojedynki. Wiem, że będę musiała zaprezentować swój najlepszy tenis, jeżeli chcę awansować do półfinału - skomentowała "Isia".

Polka w Australian Open gra jeszcze w deblu. Jej partnerką jest Daniela Hantuchova. Polsko-słowacki duet, który rozstawiony jest z numerem ósmym, w sobotę zapewnił sobie awans do 1/8 finału.