Drużyna Chelsea wywalczyła to trofeum po raz piąty w historii. W finale rozegranym na stadionie Wembley w Londynie pokonali Tottenham Hotspur 2:0 (1:0).

Pierwszą bramkę w meczu z udziałem dwóch londyńskich drużyn i ponad 89 tysięcy kibiców zdobył w 45. minucie doświadczony John Terry. Wynik ustalił jedenaście minut po rozpoczęciu drugiej połowy... samobójczym trafieniem Kyle Walker.

Poprzednio "The Blues" zdobyli Puchar Ligi w 1965, 1998, 2005 i 2007 roku. To jednocześnie pierwsze trofeum Chelsea od 2013 roku, gdy londyński zespół triumfował w Lidze Europejskiej.

Triumfatorzy poprzedniej edycji - piłkarze Manchesteru City - odpadli w 1/8 finału. Pod koniec października przegrali na własnym stadionie z Newcastle United 0:2.