Brazylia poza mundialową burtą. Na stadionie Waldstadion we Frankfurcie Francuzi pokonali „Canarinhos” 1:0 i awansowali do półfinału. Jedyną bramkę zdobył w 57. minucie spotkania Thierry Henry.

Mecz był bardzo dynamiczny, żadna z drużyn nie potrafiła jednak w pierwszej połowie przebić się pod bramkę rywali. Prowadzenie dla „trójkolorowych” zdobył dopiero w 57. minucie spotkania Thierry Henry. Po tej stracie „Canarinhos” rozpoczęli zmasowany atak na bramkę przeciwników. Francuzi jednak bardzo skutecznie bronili dostępu do własnego pola karnego.

"Trójkolorowi" mogli wygrać wyżej to spotkanie, ale znakomitych sytuacji nie wykorzystali jeszcze Franck Ribery i Sidney Govou.

Francuzi zagrają w półfinale z Portugalią. Spotkanie odbędzie się 5 lipca o godz. 21 na stadionie w Monachium.