Na dwie kolejki przed zakończeniem rundy Wisła Kraków zapewniła sobie zwycięstwo. Krakowianie wygrali w Łodzi z ŁKS 1:0, a wicelider - Korona Kielce przegrała w Grodzisku Wielkopolskim z Groclinem Dyskobolią aż 0:4. W drugiej połowie hat tricka ustrzelił Adrian Sikora. Przewaga Wisły nad Koroną wzrosła do 7 punktów.

Trzecia w tabeli Legia zagra w niedzielę w Warszawie z Ruchem Chorzów. Nawet jeśli wygra, wciąż będzie tracić 8 punktów.

Niepewna jest też sytuacja na dole tabeli. W coraz trudniejszej sytuacji jest Cracovia, która u siebie przegrała 1:2 z Zagłębiem Lubin. Mimo porażki, trener Stefan Majewski pochwalił swoich piłkarzy. Zespół zagrał dobre spotkanie. Mogę mieć tylko pretensje o to, że nie wykorzystał dobrych sytuacji - powiedział.

Z lubinian dumny był z kolei trener Wisław Wojno. Zespół Cracovii wyrównał w 81 minucie, więc obawialiśmy się o wynik spotkania. Jednak muszę podkreślić, że moi podopieczni pokazali charakter - powiedział po zwycięskim spotkaniu.

W innych meczach 13. kolejki Orange Ekstraklasy Jagiellonia wygrała z 4:2 i Polonia Bytom z Odrą Wodzisław. Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie Zagłębia Sosnowiec z Widzewem.