Legia Warszawa przegrała z Apollonem Limassol 0:1 w meczu Ligi Europejskiej. Polscy fani mieli jednak wczoraj powody do radości - szczególnie za sprawą Adriana Mierzejewskiego (Trabzonspor), który jest w życiowej formie.

W Turcji piłkarze Trabzonsporu zremisowali z Lazio, choć do przerwy prowadzili już 3:1. W pierwszej połowie spotkanie układało się dla gospodarzy znakomicie. Jednym z bohaterów był przebywający przez całe spotkanie na boisku Mierzejewski. Reprezentant Polski w 22. minucie zdobył efektownego gola na 2:0 (mocny strzał z mniej więcej 20 metrów), a w 34. minucie asystował przy bramce Brazylijczyka Paulo Henrique na 3:1.

W końcówce spotkania Trabzonspor stracił jednak dwa gole w ciągu kilkudziesięciu sekund (oba trafienia zaliczył rezerwowy napastnik Sergio Floccari) i w tabeli grupy J ma cztery punkty, podobnie jak Lazio. Ostatnie miejsce, bez punktu i bramki, zajmuje Legia, która 24 października zagra z tureckim zespołem na wyjeździe.

Na innych boiskach też nie brakowało polskich akcentów. W grupie I Betis Sewilla zremisował na wyjeździe z Rijeką 1:1, a całe spotkanie w drużynie gości zaliczył Damien Perquis, który w 41. minucie zobaczył żółtą kartkę.

Identycznie zakończył czwartkowy wieczór Jarosław Fojut. Polski obrońca zagrał cały mecz w barwach norweskiego Tromsoe, również zobaczył żółtą kartkę (w 47. minucie), a jego zespół w grupie K zremisował u siebie 1:1 z mołdawskim Sheriffem Tyraspol.

W spotkaniach grupy B zespół Przemysława Tytonia PSV Eindhoven (polski golkiper grał cały mecz) pokonał na wyjeździe z Czernomorec Odessa 2:0, natomiast Dinamo Zagrzeb, bez bramkarza Grzegorza Sandomierskiego w kadrze meczowej, przegrało w Sofii z Ludogorcem Razgrad 0:3.

Od 46. minuty meczu grupy F Girondis Bordeaux - Maccabi Tel Awiw (1:2) w ekipie gospodarzy występował Ludovic Obraniak, który w doliczonym czasie został ukarany żółtą kartką.

W grupie E Fiorentina - w spotkaniu sędziowanym przez Szymona Marciniaka - wygrała na wyjeździe z Dnipro Dniepropietrowsk 2:1. Pomocnik gości Rafał Wolski nie został zgłoszony przez włoski klub do rozgrywek LE.