Menadżer Manchesteru United, sir Alex Ferguson nazwał niedzielną porażkę 1:6 z Manchesterem City najgorszym dla klubu dniem w historii. Serwis "Sky Sports News" przyjrzał się jednak sześciu innym, zakończonym klęskami meczom "Czerwonych Diabłów" pod wodzą doświadczonego Szkota i przypomniał, kto zdobywał ostatecznie mistrzostwo Anglii.

1. Newcastle United - Manchester United 5:0, 20 października 1996. Drużyna Kevina Keegana rozbiła United na St James' Park. "Sroki" wcześniej przegrały 0:4 walkę o Tarczę Wspólnoty, ale tym razem zwycięstwo zapewnili im Darren Peacock, David Ginola, Les Ferdinand, Alan Shearer i Philippe Albert. Zdobywca tytułu: Manchester United.

2. Southampton - Manchester United 6:3, 26 października 1996. W tydzień po upokorzeniu na St James' Park, United zostali rozbici ponownie. Po szybkim golu Eyala Berkovicia, z boiska wyrzucony został Roy Keane, a później hat-tricka ustrzelił Egil Ostenstad, drugą bramkę dołożył Berković, a jedną Matt Le Tissier. Goście odpowiedzieli trafieniami Davida Beckhama, Davida Maya i Paula Scholesa. Zdobywca tytułu: Manchester United.

3. Chelsea Londyn - Manchester United 5:0, 3 października 1999. Bramkarz "Czerwonych Diabłów", Massimo Taibi podarował Gustavo Poyetowi gola już w pierwszej minucie. Po czerwonej kartce dla Nicky'ego Butta koniec serii 29 spotkań bez porażki był coraz bliższy, a kolejne gole dołożyli Chris Sutton, Jody Morris, ponownie Poyet i Henning Berg, który strzelił bramkę samobójczą.Zdobywca tytułu: Manchester United.

4. Manchester United - Liverpool 1:4, 14 marca 2009. Cristiano Ronaldo dał gospodarzom prowadzenie już w 23. minucie, ale sytuację odwróciły gole Fernando Torresa i Stevena Gerrarda. United znów musieli sobie radzić w dziesiątkę po opuszczeniu boiska przez Nemanję Vidicia, a na kolejne gole stać było Fabio Aurelio i Andreę Dossenę. Zdobywca tytułu: Manchester United.

5. Manchester United - Queens Park Rangers 1:4, 1 stycznia 1992. Po pięciu minutach goście prowadzili już 2:0 dzięki bramkom Andy'ego Sintona i Dennisa Baileya. Drugi ze strzelców po przerwie podwyższył rezultat i skompletował hat-tricka. Bramka dla Manchesteru padła po strzale Briana McClaira. Zdobywca tytułu: Leeds United.

6. Manchester City - Manchester United 5:1, 23 września 1989. Dla "The Citizens" trafiali David Oldfield (dwa gole), Trevor Morley, Ian Bishop i Andy Hinchcliffe, a dla gości Mark Hughes. Oba zespoły zakończyły sezon w dolnej części tabeli tracąc do lidera 31 punktów. Zdobywca tytułu: Liverpool.