Zawodniczka Stanów Zjednoczonych Mikaela Shiffrin odniosła w niedzielę 89. zwycięstwo w alpejskim Pucharze Świata. Tym razem okazała się najlepsza w slalomie rozegranym w Levi (Finlandia).

Shiffrin wygrała w fińskim Levi slalom zaliczany do klasyfikacji generalnej alpejskiego Pucharu Świata.

Shiffrin przegrywała po pierwszym przejeździe

Prowadząca po pierwszym przejeździe Słowaczka Petra Vlhova, która triumfowała w sobotę, nie ukończyła w niedzielę drugiego przejazdu.

Drugie miejsce ze stratą 0,18 s zajęła Chorwatka Leona Popovic, a trzecia była Niemka Lena Duerr - 0,30 s.

Vlhova, która prowadziła po pierwszym przejeździe mając 0,76 s przewagi nad Shiffrin, w drugim popełniła błąd techniczny, ominęła bramkę i nie ukończyła próby.

Shiffrin odniosła siódme w karierze zwycięstwo w tej położonej w Laponii stacji narciarskiej. Sześć triumfów ma na koncie 28-letnia Vlhova.

Nigdy nie należy się poddawać - powiedział Shiffrin na mecie. Chcę powiedzieć Petrze i jej zespołowi, że zasłużyli dzisiaj na zwycięstwo, ale miała pecha - dodała.

Magdalena Łuczak nie zakwalifikowała się do drugiego przejazdu slalomu w Levi. Polka wypadła z trasy.

Za tydzień panie mają w programie zjazd na trasie Zermatt-Cervinia, którego start wyznaczono w Szwajcarii, a metę we Włoszech.

Wyniki slalomu PŚ w Levi (Finandia):

1. Mikaela Shiffrin (USA)        1.51,68 (56,68/55,00)

2. Leona Popovic (Chorwacja) strata 0,18 s (57,11/54,75)

3. Lena Duerr (Niemcy)              0,30 (56,86/55,12)

4. Sara Hector (Szwecja)            0,66 (56,76/55,58)

5. Mina Fuerst Holtmann (Norwegia)  1,23 (57,65/55,26)

6. Alison Nullmeyer (Kanada)        1,24 (57,40/55,52) ...