Czwartek był polskim dniem podczas pływackich mistrzostw Europy w Budapeszcie. Na najwyższym stopniu podium stanęli Paweł Korzeniowski i Sławomir Kuczko. Srebrne medale zdobyły kobiety: Katarzyna Baranowska oraz sztafeta 4x200 m stylem dowolnym.

Paweł Korzeniowski wygrał z duża przewagą finał 200 m stylem motylkowym i poprawił rekord mistrzostw. Sławomir Kuczko w finale 200 m stylem klasycznym przypłynął drugi, ale po dyskwalifikacji zawodnika z Włoch, złoto trafiło do Polaka.

Kolejny medal na mistrzostwach zdobyła Katarzyna Baranowska. W finale 200 m stylem zmiennym Polka zajęła drugie miejsce. Wcześniej Baranowska zdobyła brązowy medal na dwukrotnie dłuższym dystansie.

W finale sztafety kobiet 4x200 metrów stylem dowolnym nie zawiodły polskie zawodniczki. Polski startowały na czwartym torze. Każda z zawodniczek musiała pokonać cztery długości basenu. Dużą przewagę na samym początku wypracowała Otylia Jędrzejczak, która przy okazji poprawiła własny rekord Polski. Na drugiej zmianie Joanna Budzis została wyprzedzona przez Niemkę. Drugą pozycję utrzymały jednak Agata Zwiejska i Paulina Barzycka. Zawodniczki poprawiły aż o 13 sekund rekord Polski, który ustanowiono podczas mistrzostw świata w Montrealu.