Polskie judoczki zdobyły brązowy medal w turnieju drużynowym mistrzostw Europy w Montpellier. W decydującym meczu podopieczne Anety Szczepańskiej pokonały Rosję 3:2. Wcześniej trzecie miejsce w zawodach indywidualnych w wadze 63 kg zajęła Agata Ozdoba.

Punkty w spotkaniu z Rosją zdobyły: mistrzyni świata juniorek Arleta Podolak (57 kg), dwukrotna wicemistrzyni kontynentu seniorek Katarzyna Kłys (70 kg) i Katarzyna Furmanek (+70 kg).

W eliminacjach biało-czerwone pokonały Hiszpanię 4:1, zaś w ćwierćfinale uległy zespołowi gospodyń 0:5. W repesażu Polki zwyciężyły Bośnię i Hercegowinę 4:1.

W ekipie trenerki Szczepańskiej, wicemistrzyni olimpijskiej z Atlanty, najlepsze były dziś Kłys (bilans walk 3-0) i Podolak (3-1).

Oprócz nich i Furmanek, na podium stanęły: Ewa Konieczny, Zuzanna Pawlikowska (obie 52 kg), Ozdoba, Halima Mohamed-Seghir (obie 63 kg) i Karolina Tałach (70 kg).

Poprzedni medal DME Polki wywalczyły w 2010 roku w Wiedniu - w finale przegrały z Włoszkami. Z obecnego składu wówczas startowała tylko Kłys.