Drużyna Atlanta Hawks będzie rywalem Orlando Magic w półfinale Konferencji Wschodniej w lidze NBA. W pierwszej rundzie "Jastrzębie" wyeliminowały Milwaukee Bucks. Koszykarze z Atlanty awansowali do drugiej rundy play off jako ostatni zespół.

Rywalizacja z Milwaukee okazała się bardzo wyrównana i o awansie Hakws zdecydował dopiero siódmy mecz. Prowadzeni przez trenera Mike'a Woodsona gracze z Atlanty wygrali 95:74. Gospodarze dominowali na parkiecie przez większą część meczu. Tylko w trzeciej kwarcie Bucks zdołali uzyskać wynik remisowy, w pozostałych nie mieli nic do powiedzenia. Mieli fatalną skuteczność - trafiali zaledwie jeden rzut na trzy wykonane. W drużynie Atlanty najlepiej spisał się zdobywca 22 punktów Jamal Crawford.

Zwycięstwo oznacza, że to Hawks będą rywalami Orlando Magic w półfinale Konferencji Wschodniej. Pierwszy mecz już we wtorek na Florydzie.

Druga runda play off trwa już na Zachodzie. W pierwszym półfinale konferencji Los Angeles Lakers wygrali z Utah Jazz 104:99. Broniący tytułu "Jeziorowcy" wykorzystali atut własnego parkietu, choć mecz nie był dla nich spacerkiem. Bohaterem meczu został Kobe Bryant. Bez niego gracze Lakers nie radzili sobie z agresywną grą Jazz. Na cztery minuty przed końcem meczu goście prowadzili czterema punktami. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął Bryant - w czwartej kwarcie zdobył 13 punktów, w całym meczu 31. Dobry mecz rozegrał też Paul Gasol - Hiszpan miał 25 punktów i 12 zbiórek.