Pierwszy złoty medal olimpijski dla Polski wywalczyła wczoraj Renata Mauer-Różańska.

Początek olimpijskiej rywalizacji w Sydney nie był dla Polki udany. W strzelaniu z karabinka pneumatycznego z 10 metrów - konkurencji, w której broniła złotego medalu, zajęła 15. miejsce. Strzelanie z karabinka standard w trzech pozycjach było więc dla Polki ostatnią, wykorzystaną szansą. Tuż przed wejściem na podium Renata Mauer powiedziała: "Dedykuję ten medal Panu Bogu. To był cud, że miałam dzisiaj tyle siły, bo bardzo źle w nocy spałam, właściwie całą noc czuwałam.":

Srebrny medal wywalczyli nasi kajakarze górscy - Krzysztof Kołomański i Michał Staniszewski. Posłuchaj wypowiedzi Krzysztofa:

Polaków wyprzedzili Słowacy, bracia Pavel i Peter Hochschornerowie. Druga polska osada, Andrzej Wójs i Sławomir Mordarski, w olimpijskiej stawce znalazła się na 6. pozycji.

Duże nadzieje polscy kibice wiązali też ze startem pływaczki Otylii Jędrzejczak w finale 200 metrów stylem motylkowym. Polka zajęła piąte miejsce - to dla niej duży sukces. Otylia ma dopiero 17 lat, tak więc olimpijskie (i nie tylko) medale jeszcze przed nią.

A my oczywiście liczymy na kolejne medale naszych olimpijczyków!