Adam Małysz zajął 7. miejsce w konkursie PŚ w skokach narciarskich w niemieckim Willingen. Wygrał Norweg Anders Jacobsen, przed Niemcem Michaelem Uhrmannem i Słoweńcem Jernejem Damjanem.

Lider klasyfikacji Pucharu Świata oddał najdłuższy skok pierwszej serii konkursu. Anders Jacobsen skoczył na odległość 148 m. W serii finałowej skok na odległość 139 m zapewnił mu zwycięstwo. Norweg uzyskał łączną notę 283,1 pkt.

Drugie miejsce zdobył Michael Uhrmann. Niemiec oddał dziś dwa bardzo dobre skoki (144 m i 140 m). Do zwycięzcy stracił jedynie 6,9 pkt. Na trzecim miejscu został sklasyfikowany Słoweniec Jernej Damjan z notą łączną 273,3 pkt.

Na dwa tygodnie przed mistrzostwami świata trudno powiedzieć, na co stać Adama Małysza. Polski mistrz wylądował w Willingen na siódmym miejscu. W pierwszej serii skoczył na odległość 138,5 m, a w serii finałowej – 133,5 pkt. Uzyskał łączną notę 253,6 pkt. Małysz był jedynym polskim skoczkiem, który zdobył w Willingen punkty PŚ. Do drugiej serii nie zakwalifikował się bowiem Wojciech Skupień.

Adam Małysz zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Do Norwega Andersa Jacobsena traci 234 punkty, a do Austriaka Gregora Schlierenzauera - 62.