Podwójnym sukcesem kierowców Citroena zakończył się Rajd Meksyku, który jest trzecią eliminacją samochodowych mistrzostw świata. Wygrał Francuz Sebastien Loeb, który o 42 sekundy wyprzedził Fina Mikko Hirvonena. Trzecie miejsce zajął jadący w ekipie Forda Norweg Petter Solberg. Na 14. miejscu i trzecim w punktacji PWRC rajd ukończył Michał Kościuszko (Mitsubishi Lancer Evo).

Loeb, ośmiokrotny mistrz świata, odniósł w Meksyku 69. zwycięstwo w karierze, a szóste z rzędu w tej konkretnej imprezie. Francuz prowadzi również w klasyfikacji mistrzostw świata, wyprzedzając o 16 punktów Hirvonena i o 19 Pettera Solberga.

Ogromnego pecha miał w Meksyku Fin Jari-Matti Latvala (Ford Fiesta RS WRC), który przed startem do ostatniego, niedzielnego etapu był na trzeciej pozycji. Fin jednak dachował na najdłuższym w rajdzie odcinku specjalnym Guanajuatito (54,3 km). Załodze na szczęście nic się nie stało, ale spadła na siódme miejsce w klasyfikacji i traciła do Loeba ponad dziewięć minut. Ostatecznie Latvala - mimo że dojechał do strefy serwisowej - nie mógł kontynuować jazdy, bo zespół sędziów sportowych stwierdził w jego samochodzie uszkodzenie klatki bezpieczeństwa i wycofał załogę.

Problemy nie ominęły także Kościuszki. Drugiego dnia miał problemy z tylnym zawieszeniem - stracił przez to prawie cztery minuty, a pod koniec dnia w jego samochodzie urwało się prawe, przednie koło. Serwis auto naprawił i krakowianin zdołał awansować z czwartego na trzecie miejsce w PWRC (samochody produkcyjne) i na 14. w klasyfikacji generalnej. To było już jego drugie podium w tegorocznym sezonie PWRC - w pierwszym starcie w styczniowym rajdzie Monte Carlo zwyciężył.

Loeb: Lubię ten rajd. Może dlatego, że ciągle go wygrywam

Bardzo lubię ten rajd. Może dlatego, że stale go wygrywam. Dwa miejsca dla naszego zespołu na podium, to rezultat optymalny. Jesteśmy szczęśliwi, walczymy przecież o zwycięstwo w klasyfikacji producentów - mówił na mecie Loeb, który umocnił się na pozycji lidera mistrzostw świata z dorobkiem 66 punktów. Drugi jest Hirvonen - 50 punktów, a trzeci Solberg - 47 punktów.

W Meksyku w PWRC triumfował 26-letni Meksykanin Benito Guerra jr (Mitsubishi Lancer Evo X), w klasyfikacji generalnej zajął 11. lokatę. Pokonał Polaka o 20.47,4 i awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej całego cyklu z dorobkiem 25 punktów. Liderem jest jednak nadal Kościuszko, który ma 40 punktów.