Inter Mediolan i CSKA Moskwa awansowały do ćwierćfinałów piłkarskiej Ligi Mistrzów. W rewanżowych meczach 1/8 finału Inter pokonał Chelsea 1-0, a CSKA wygrało z Sevillą 2-1.

To był triumfalny powrót Jose Mourinho do Londynu. Trener, który kilka lat temu został wyrzucony z Chelsea, wyeliminował swój dawny klub w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Inter był bliższy awansu już po pierwszym spotkaniu w Mediolanie, które wygrał 2-1. Rewanż na Stamford Bridge nie był wielkim widowiskiem. Włosi zaczęli spotkanie w defensywnym ustawieniu, a piłkarze Chelsea przez długi czas nie byli w stanie sforsować obronnego muru rywali.

W pierwszej połowie bramki nie padły, w drugiej coraz częściej do głosu dochodzili goście. Goran Pandev i Gabriel Milito mieli wyborne sytuacje strzeleckie, ale nie potrafili ich wykorzystać. Dopiero  w 79. minucie świetnym podaniem z głębi pola popisał się Wesley Sneijder, a w sytuacji sam na sam z bramkarzem Rossem Turnbullem znalazł się Samuel Eto'o. Kameruński snajper nie pomylił się i wpakował piłkę w krótki róg bramki Chelsea.

Prowadzeni przez Włocha Carlo Ancelottiego Anglicy próbowali zaatakować, ale nie byli w stanie doprowadzić choćby do wyrównania. Kiedy w 87. minucie czerwoną kartkę dostał Didier Drogba, wiadomo było, że Chelsea tego meczu nie wygra. To gorzka pigułka dla angielskich kibiców, bo "The Blues" po raz pierwszy od czterech sezonów odpadli już w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Do sporej niespodzianki doszło w Hiszpanii, gdzie faworyzowana FC Sevilla przegrała z CSKA. W pierwszym meczu w Moskwie był remis 1-1 i wydawało się, że Hiszpanie poradzą sobie w rewanżu. Rzeczywiście od pierwszego gwizdka Sevilla ruszyła do huraganowych ataków, ale to goście pierwsi zdobyli bramkę. W 39. minucie po składnej akcji piłkę dostał Tomas Necid i bez problemów pokonał bramkarza Andresa Palopa.

Gospodarze wyrównali dwie minuty później. Prawym skrzydłem popędził Jesus Navas, a na listę strzelców wpisał się Diego Perotti. Niestety dla Hiszpanów w 55. minucie fatalny błąd popełnił Palop. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Keisuke Hondę próbował wypiąstkować piłkę, ale zrobił to tak nieudolnie, że piłka wylądowała w jego bramce.

W środę zostaną rozegrane dwa ostatnie mecze 1/8 finału. Girondins Bordeaux zmierzy się z Olympiakosem Pireus (1-0), a FC Barcelona podejmie VfB Stuttgart (1-1).