Dawid Kubacki wygrał niedzielny konkurs Letniej Grand Prix w skokach narciarskich na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Drugie miejsce zajął Austriak Jan Hoerl, zaś trzeci był Słoweniec Anze Lanisek.

Do rywalizacji przystąpiło siedmiu Polaków i wszyscy awansowali do serii finałowej. Po pierwszej części rywalizacji prowadził Kubacki, który skoczył 128,5 m. Zwycięzca sobotnich zawodów LGP - Jakub Wolny - wylądował na 125 m i zajmował trzecie miejsce. Jednak Wolny w finałowej serii skoczył tylko 121,5 m i ostatecznie zajął szóste miejsce.

Z powodu kłopotów zdrowotnych w zawodach nie wystartował Kamil Stoch.

Kubacki prowadzi - wraz z Hoerlem - w klasyfikacji generalnej LGP po dwóch konkursach.

Pierwsza seria odbywała się w trudnych warunkach atmosferycznych. Przez zmienny wiatr - który chwilami był bardzo silny - musiano często przerywać rywalizację. Na szczęście po przerwie ucichł.

Do niedzielnych zawodów zgłosiło się tylko 49 zawodników. Dlatego nie przeprowadzono kwalifikacji, ale tzw. prolog. Najlepszy był w nim Austriak Marcus Schiffner (skoczył 130,5), a najlepszy z Polaków Jakub Wolny był trzeci (122,5). Miejsca pozostałych biało-czerwonych: 4. Stefan Hula (122,5), 6. Aleksander Zniszczoł (126,5), 21. Paweł Wąsek (112,0), 24. Maciej Kot (117,5), 26. Dawid Kubacki (108,0), 33. Piotr Żyła (107,5).

Następne zawody cyklu odbędą się 7 sierpnia w Courchevel (Francja).