Piotr Żyła był siódmy, a Kamil Stoch ósmy w konkursie skoków narciarskich cyklu Letniej Grand Prix. Wygrał Norweg Kenneth Gangnes, a na podium stanęli też Słoweniec Robert Kranjec i rodak zwycięzcy Joachim Hauer.

Kamil Stoch /ALEXANDRA WEY /PAP/EPA

Gangnes miał wyraźną przewagę nad resztą stawki. Po skokach na 103,5 oraz 99,5 m zgromadził 254,1 punktu i miał o 4,6 więcej niż Kranjec. Zacięta była za to walka o podium - między trzecim a ósmym miejscem było zaledwie 1,2 pkt różnicy.

Żyła pokonał w pierwszej próbie 98, a w drugiej 102,5 m, natomiast Stochowi lepiej udał się pierwszy skok - 101,0 i 99,5. Jan Ziobro zajął 18. miejsce, Klemens Murańka - 23., Aleksander Zniszczoł był 28., natomiast największym pechowcem okazał się Przemysław Kantyka, który po pierwszym skoku uplasował się na 31. pozycji i nie zakwalifikował się do serii finałowej.

Żyła awansował na szóste miejsce w klasyfikacji generalnej - 178 punktów, natomiast Stoch jest ósmy - 166. Najlepszy wśród Polaków jest Dawid Kubacki, który w Rosji nie startował - 249. Liderem pozostał Japończyk Kento Sakuyama - 375.