Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z tureckim Gaziantepsporem Gazantiep 1:0 (0:0) w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Europejskiej. Jedyną bramkę zdobył Serb Miroslav Radovic. Rewanż odbędzie się za tydzień w Warszawie.

Początek spotkania należał do gospodarzy, ale to Legia jako pierwsza mogła objąć prowadzenie. W 8. minucie Miroslav Radović świetnie dograł do Michała Kucharczyka, ale ten fatalnie spudłował. Kolejne groźne sytuacje w pierwszej połowie stwarzali sobie już tylko gospodarze, a najlepszą z nich miał Ismael Sosa. Strzał pomocnika tureckiego zespołu fantastycznie obronił jednak Wojciech Skaba.

Druga część spotkania znakomicie rozpoczęła się dla polskiego zespołu, który już w 51. minucie objął prowadzenie. Miroslav Radović dostał świetne podanie od Daniela Ljuboji i w sytuacji sam na sam pewnym strzałem po ziemi umieścił piłkę w siatce. Przez resztę spotkania gospodarze próbowali odrobić straty, ale dobrze dysponowana w defensywie Legia nie dała sobie strzelić bramki.

Śląsk Wrocław zremisował na własnym stadionie 0:0 z Lokomotiwem Sofia w meczu trzeciej rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Europejskiej.

Śląsk, który na międzynarodowej arenie występuje po 24-letniej przerwie, awans do trzeciej rundy wywalczył po dramatycznej batalii z Dundee United. Przed własną publicznością wygrał 1:0, a w Szkocji przegrał 2:3, choć było już 0:2 i 1:3. Następny rywal to czwarty zespół ostatniego sezonu w Bułgarii.

Gaziantepspor Kulubu - Legia Warszawa 0:1 (0:0)

Gaziantepspor Kulubu: Karcemarskas - Sume (58. Pehlivan), Gungor, Ceylan, Ivan - Olcan, Kurtulus, Wagner, Noukeno, Popow (67. Cenk) - Sosa

Legia Warszawa: Skaba - Rzeźniczak, Żewłakow, Komorowski, Wawrzyniak - Manu (81. Gol), Borysiuk, Vrdoljak, Radović, Kucharczyk (60. Hubnik) - Ljuboja (90. Żyro).