Agnieszka Radwańska awansowała do drugiej rundy turnieju WTA na kortach ziemnych w Stuttgarcie (z pulą nagród 721 tys. dol.). Polka pokonała Amerykankę Jamie Hampton 6:0, 6:1. Mecz trwał zaledwie 50 minut.

Było to pierwsze spotkanie obu zawodniczek. Krakowianka sklasyfikowana jest na 14. miejscu w rankingu WTA Tour, a Amerykanka jest 118. na świecie. Hampton. Pierwszego gema zdobyła przy stanie 0:5 w drugim secie.

W 1/8 finału Polka zmierzy się z Włoszką Francescą Schiavone, która - jako rozstawiona z numerem trzecim - w pierwszej rundzie miała "wolny los". Będzie to ich szósty pojedynek. Jedyne zwycięstwo Radwańska zanotowała w marcu w Miami, wygrywając 6:0, 6:2.

Radwańska wystąpi w Stuttgarcie również w deblu, razem ze Słowaczką Danielą Hantuchovą. Pierwszymi rywalkami rozstawionej z dwójką pary będą Niemki Julia Goerges i Andrea Petkovic.