Brytyjska prasa nie ustaje w spekulacjach na temat nowego trenera Chelsea Londyn. Roman Abramowicz do końca sezonu powierzył prowadzenie zespołu Włochowi Roberto di Matteo, który kiedyś grał w "The Blues". Kto zastąpi go w nowym sezonie?

Jednym z kandydatów - zdaniem mediów - mógłby być Harry Redknapp, trener Tottenhamu Londyn, którego nazwisko wymienia się także w kontekście stanowiska selekcjonera angielskiej kadry.

Chelsea to klub, gdzie możesz wywalczyć mistrzostwo, ponieważ właściciel nie zwraca uwagi na koszty. Abramowicz wybudował niesamowitą bazę treningową i kupił świetnych piłkarzy. Praca z nimi to marzenie niejednego trenera - przyznał Redknapp. Wykluczył jednak swoją kandydaturę na nowego trenera "The Blues". Nie mógłbym wtedy pokazać się w północnym Londynie, więc odpuszczę pracę w Chelsea - zażartował trener.

Zainteresowany przeprowadzką do Londynu nie jest również selekcjoner niemieckiej reprezentacji Joachim Loew. Mistrzostwa Europy rozpoczynają się za trzy miesiące. Każdy, kto mnie zna, wie, jaki jest mój cel. Nie mam zamiaru komentować kolejnych spekulacji prasowych. Żadna zmiana pracy mnie nie interesuje - mówił na łamach dziennika "Bild".

Na giełdzie nazwisk w związku z wakatem na stanowisku trenera Chelsea wymieniani są także były trener tej drużyny Jose Mourinho czy Pep Guardiola.

"The Blues" to drużyna z angielskiej czołówki, która najczęściej zmienia szkoleniowców. To efekt nie tylko słabszych niż oczekiwane wyników sportowych. Problemem są także piłkarze, którzy często nie chcą podporządkować się trenerom. Tak stało się choćby w przypadku zwolnionego ostatnio Portugalczyka Andre Villasa-Boasa.